Ayrı bir eKare® yazılım ürünü olan eKare® Dershane Sınav Sonuç Alım-Analiz yazılımına entegrasyon sayesinde, kayıtlı tüm öğrencilerinizin sınav sonuç bilgilerini bir kerede kaydedip raporlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Öğrencilerinize; grup iptallerinde, toplu duyurularınız olduğunda veya gecikmiş senetleri olduğunu hatırlatmak istediğinizde tek bir mesaj yazarak tüm öğrencilerinizin cep telefonlarına gönderebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

eKare® AÖF Sınav Sonuçları Otomatik Alım ve Analizi

eKare® Dershane Açıköğretim dershanelerinin özellikle öğrenci işleri birimindeki tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu kapsamda ayrı bir eKare® Yazılım ürünü olan eKare® AÖF Sınav Sonuç Alım ve Analiz yazılımı geliştirilmiştir.

eKare® AÖF Sınav Sonuç Alım ve Analiz programı, eKare® Dershane programınıza kayıtlı bulunan öğrencilere ait sınav sonuçlarının kısa sürede ve hızlı şekilde internetten otomatik alınıp analizlerinin yapılması işlemini gerçekleştirir. Dönem içerisinde öğrenci kayıtlarınızı yaparken öğrencilerinize ait TC Kimlik numaraları ile birlikte ders programlarını doğru ve eksiksiz girmeniz, dönem sonlarında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçlarını açıkladığı anda sonuçları alıp analizlerini yapabilmeniz için yeterlidir.

eKare® AÖF Sınav Sonuç Alım ve Analiz programı, AÖF öğrencilerinize ait tüm sınav sonuçlarını internetten otomatik alarak (1000 öğrenci için sonuçların alım işlemi yoğunluğa bağlı olarak 5-15dk kadar zaman almaktadır.) veritabanınıza kaydeder. Alım işlemini yaptıktan hemen sonra tüm öğrencilerinizin cep telefonlarına sonuçları SMS olarak göndermeniz mümkündür. SMS'lerde gönderilen sonuçlar öğrencinin dershanenizde aldığı ve almadığı tüm dersleri kapsar. Analiz ve raporlarda dikkate alınan dersler ise sadece öğrencinin dershanenizden aldığı dersleri kapsamaktadır. Bu sayede öğrencinin başarılı olduğu veya başarısız olduğu, dershanenizde gelmediği derslerin sizin kurumunuzun başarı ortalamasını etkilemesi önlenir.

Genel Özellikler:
 • Gruplarınız ve öğretmenleriniz ile ilgili ayrı ayrı sonuç listeleri alınabilir,
 • Ara sınavdan sonra final için öğrencilerinizin alması gereken notları listeler halinde ortalamaları ile görülebilir,
 • Grup bazında (örneğin Ahmet Hocanın girdiği sadece MAT-02 grubuna ait) sınav sonuç listeleri alınabilir,
 • Ders bazında (tüm matematik gruplarını kapsayan genel liste) listeler alınabilir,
 • Grup/Öğretmen bazında ortalama listeleri alınabilir. Bu listeler en yüksek, en düşük not alan öğrenciler ile birlikte grup/öğretmen not ortalamasını gösterir.
 • Gruplar ile ilgili durumlar analiz edilirken, devamsızlığı belirli bir saatten fazla olan öğrenciler analiz dışı bırakılabilir,
 • Listelerde ara sınav, filan sınavı, bütünleme, ortalama veya puan aralığı bazında işaretlemeler yapılabilir,
 • Sınav sonuçları kaydedildikten hemen sonra öğrencilerinizin cep telefonlarına, gönderen kısmında kurum adınız olacak şekilde SMS gönderilebilir,
 • Listelerin tümü Excel dosyası olarak çıkartılabilir veya yazıcılarınızdan yazdırılabilir,
 • Çarşaf liste halinde tüm gruplara ait genel puan aralıklarındaki not ortalamaları görüntülenebilir,
 • Yıl bazında sınav sonuçları arşivlenebilir, geçmiş yıllara ait sonuçlar daha sonra incelenebilir.

Tüm bu özellikler ile sınav sonuçlarınızı analiz etmenin rahatlığını yaşayabilmek için, eKare® Dershane kullanıcısı olmanız ve aynı il sınırları içerisindeki tüm şubeleriniz için sadece bir adet eKare® AÖF Sınav Sonuç Alım ve Analiz programı lisansı satın almanız gerekmektedir. Programınıza sahip olduktan sonra öğrencilerinizin TC Kimlik numaralarını ve ders programlarınızdaki gerekli tanımlamaları dönem başında bir kereye mahsus yapmanız, sınav sonuçlarınızı arkanıza yaslanarak tek tuş ile kaydederek analiz ve raporlama yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

eKare® Dershane sahibi ayrıcalıklı kurumlar arasına katılabilmek için tıklayın ve bize ulaşın. Sizi arayalım.